Zapraszamy naszych czytelników (Państwa) do zamieszczania Komentarzy, Opinii i Ogłoszeń (w przypadku poszukiwania dla siebie Prawnika lub zadawania zapytań prawnych) w wielu miejscach na witrynach: www.najlepszyprawnik.com.pl i szukam.najlepszyprawnik.com.pl

Poglądy wyrażone w obszarach komentarzy i opinii nie są naszymi poglądami, ani też poglądami czy opiniami któregokolwiek z naszych pracowników lub powiązanych z nami podmiotów. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za materiały zamieszczone w obszarach komentarzy i opinii, ani za treść i dokładność tych materiałów. Jeśli polegasz na komentarzach i opiniach zamieszczonych na tej stronie, robisz to na własne ryzyko i zabezpieczasz nas (i nasze podmioty powiązane) przed odpowiedzialnością, roszczeniami, kosztami, stratami (łącznie ze stratami następczymi) lub szkodami poniesionymi lub spowodowanymi w wyniku polegania na materiałach zamieszczonych w obszarach komentarzy i opinii.

rys. Formularz dostępny dla zalogowanych ( w jakimś stopniu zweryfikowanych Użytkowników). Opinia, Komentarz po moderacji pojawi się pod profilem prawnika i w zestawieniu zbiorczym (mapie prawników), które pokaże grupowanie prawników wg pewnych kryteriów (przejrzyściej wyświetlanych na urządzeniach mobilnych).

 

Polityka w zakresie komentarzy i opinii

Zapraszamy czytelników do komentowania i opiniowania na naszej stronie internetowej i w naszych portalach społecznościowych.

Zapraszamy do dyskusji i wymiany poglądów. Zachęcamy do ożywionej debaty i krytyki, pod warunkiem, że ma ona charakter stosujący się do pewnych zasad. Nasza sekcja komentarzy, opinii, ogłoszeń, zapytań  i portale społecznościowe są moderowanymi online. Zastrzegamy sobie prawo do odrzucenia komentarzy lub opinii, zdjęć lub linków, które:

a) zawierają obraźliwy język (w tym użycie symboli);

b) zawierać wszelkiego rodzaju ataki osobiste;

c) mogą obrażać lub być skierowane przeciwko jakiejkolwiek grupie etnicznej, rasowej, narodowościowej lub religijnej;

d) są homofobiczne, transfobiczne, seksistowskie, obraźliwe lub obsceniczne;

e) zawierać spam lub linki do innych stron internetowych;

f) podszywają się pod osobę fizyczną lub organizację, są oszukańcze, zniesławiające dla jakiejkolwiek osoby, zagrażają lub naruszają prywatność innej osoby lub w inny sposób są niezgodne z prawem;

g) są trollingiem lub grożą;

h) mogą naruszać prawa autorskie lub znaki towarowe;

i) są autopromocyjne;

j) są zbyt krótkie lub zbyt długie i nie na temat (zalecamy więcej niż  50 słów mniej niż 2000 słów);

k) zawierają promowanie, reklamowanie lub zachęcanie do sprzedaży jakichkolwiek towarów lub usług;

l) zdajemy sobie sprawę, że treść zawarta w komentarzu lub opinii służy także niektórym użytkownikom (bacznym obserwatorom naszej witryny) do seo w wyszukiwarkach lub promowania swojego klienta jakim jest X Prawnik (X Prawnik – zleceniodawca, ten który płaci zleceniobiorcy) w ramach content marketingu. Jeśli ocenimy, że komentarz lub opinia jest dla seo lub content marketingu usuniemy ją. Robimy to dla wyrównania szans i zwalczania praktyk nieuczciwej konkurencji.

Nazwy użytkowników (także nick), są również związane niniejszym zasadami komentowania i opiniowania i obraźliwe nazwy użytkowników zostaną zablokowane. Najlepszą praktyką jest używanie prawdziwego imienia i nazwiska.

Zastrzegamy sobie prawo do wycinania, ścinania, edytowania lub odmowy publikacji Państwa treści. W każdej chwili możemy usunąć Twoje treści.

Nasze prawa

Zastrzegamy sobie prawo i swobodę (ale nie obowiązek) do edycji, odrzucenia lub usunięcia komentarzy i opinii, które zamieścisz lub chcesz zamieścić w obszarach komentarzy i opinii www.najlepszyprawnik.com.pl

Udzielają nam Państwo niewyłącznej, nieodpłatnej, wieczystej, światowej licencji na ponowne publikowanie wszelkich nadesłanych nam materiałów, bez ograniczeń, w dowolnym formacie.

Zastrzegamy sobie prawo i dyskrecję do zamknięcia konta (gdy rejestracja będzie możliwa dla użytkowników), jeśli uważamy, że nadużywają Państwo naszych usług w jakikolwiek sposób lub naruszyli niniejsze warunki.

Wyrażasz zgodę na zbieranie i przechowywanie przez nas Twojego adresu e-mail (potrzebny do rejestracji) i adresu IP dla celów bezpieczeństwa. Zgodnie z założeniami RODO. Administratorem bazy danych na www. najlepszyprawnik.com.pl jest podmiot amerykański, mający swoją siedzibę w stanie Kalifornia.

Twoje obowiązki

Nie będziesz publikować żadnych materiałów, jeżeli:

Nie jest to oryginalna praca, do której jesteś właścicielem praw autorskich lub która w jakikolwiek sposób narusza lub narusza (lub można racjonalnie oczekiwać, że naruszy lub naruszy) prawa autorskie, tożsamość, zastrzeżony znak towarowy lub prawa własności intelektualnej innej osoby;

Jest to (lub można od niego rozsądnie oczekiwać) nieprzyzwoite, obraźliwe, pornograficzne, wulgarne, bluźniercze, nieprzyzwoite lub w inny sposób niezgodne z prawem;

a) które jest (lub można się spodziewać, że będzie) zniesławiające dla jakiejkolwiek osoby;

b) które na tle rasowym lub religijnym oczerniają, podżegają do przemocy lub nienawiści albo mogą obrazić, obrażać lub upokarzać innych ze względu na rasę, religię, pochodzenie etniczne, płeć, wiek, orientację seksualną lub jakąkolwiek niepełnosprawność fizyczną lub umysłową; lub

c) o których wiesz lub podejrzewasz (lub powinieneś był wiedzieć lub podejrzewać), że są nieprawdziwe, wprowadzające w błąd lub wprowadzające w błąd.

Nie będziesz używał komentarzy lub opinii ani obszarów profilu do celów jakim jest:

a) reklamowanie, promowanie lub nakłanianie do nabycia jakichkolwiek towarów lub usług, lub angażowanie się w inny sposób w handel lub usługi; lub

b) udzielanie wszelkiego rodzaju porad lub porad finansowych w odniesieniu do jakiegokolwiek produktu finansowego.

Odszkodowania

Użytkownik zgadza się w pełni zabezpieczyć nas (i nasze podmioty powiązane) przed odpowiedzialnością, roszczeniami, kosztami, stratami (w tym stratami następczymi) lub szkodami poniesionymi w wyniku zamieszczenia materiałów w obszarach komentarzy i opinii lub w wyniku naruszenia przez użytkownika niniejszych warunków.

Bez względu na jakiekolwiek odszkodowanie zapewnione przez użytkownika na mocy niniejszych warunków i zasad, my i/lub nasze podmioty powiązane zachowujemy prawo do podjęcia jakiejkolwiek obrony przed roszczeniem wysuniętym przeciwko nam, jak również przed jakimkolwiek postępowaniem lub odwołaniem wydanym przez nas, a użytkownik zgadza się zapewnić wszelką rozsądną współpracę (w tym poprzez udostępnienie odpowiednich dokumentów), której możemy wymagać od użytkownika w związku z takim roszczeniem, postępowaniem lub odwołaniem się.

Dodatkowe warunki

Dla wszystkich treści, które wysyłasz lub wyświetlasz na naszej stronie internetowej podlega przez cały czas Warunkom i Zasadom Serwisu oraz Polityce Prywatności.

 

 

Najczęściej zadawane pytania:

 

 

Czy muszę używać prawdziwego imienia i nazwiska?

Komentowanie i opiniowanie pod Twoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem nie jest wymagane, ale jest mile widziane. Odnajdujemy czytelników, którzy komentują pod swoimi prawdziwymi nazwiskami, a nie pod pseudonimem, częściej angażują się w inteligentne, pełne szacunku dyskusje i debaty a także wystawiają bardziej rzeczowe komentarze i opinie.

Te same zasady dotyczą podawanych adresów e-mail.

Edytujecie komentarze lub opinie?

Nie. Komentarze są weryfikowane pod kątem zgodności z naszymi Warunkami i są zatwierdzane lub odrzucane.

Dlaczego przepuszczacie komentarze lub opinie innych ludzi, ale nie moje?

Dobrze jest nie zgadzać się lub wystawić negatywną opinię, jeśli są one dobrze przemyślane i wnoszą wartość dodaną do debaty. Pamiętaj, że Twój komentarz lub opinia musi spełniać nasze warunki publikacji.

Dlaczego mój komentarz nie pojawił się od razu?

Każdego dnia otrzymujemy dużo komentarzy i opinii. Są one moderowane ręcznie przez naszych (ludzkich) redaktorów, na dodatek mają oni również inne obowiązki.

Dlaczego moje uwagi nigdy nie zostały przyjęte?

Jeżeli komentarz lub opinia spełnia nasze warunki, zostanie on zatwierdzony do publikacji. Czytelnicy, którzy wielokrotnie łamią nasze zasady i warunki, mogą w pewnym momencie zauważyć, że ich nazwa użytkownika została zablokowana łącznie z ich IP (także z bramek proxy) a wszelkie wcześniejsze dodane przez nich materiały będą usunięte.

Chcę zamieścić link do strony zewnętrznej, dlaczego nie mogę?

Nie zezwalamy na umieszczanie linków do stron internetowych, z wyjątkiem artykułów z www.najlepszyprawnik.com.pl lub artykułów z domen .gov (rządowych)

Komentarze lub opinie, muszą być związane z tematem witryny. Wszystko, co nie jest związane z tematem, zostanie odrzucone.

Próbuje się zarejestrować, aby dodać komentarz dla zalogowanych użytkowników i nie mogę, dlaczego?

Rejestracja nowych użytkowników jest czasowo wyłączona, ponieważ dodajemy nowe funkcje do witryny  dla zalogowanych użytkowników i wdałby się bałagan.

Rejestracja dla nowych użytkowników będzie w niedalekiej przyszłości mieć dwa warianty:

  1. rejestracja i logowanie przez witrynę
  2. rejestracja i logowanie przez social media

Pomyliłam/em się i zaznaczyłam/em “przycisk” Polecam a jednak Nie Polecam danego Prawnika, czy można to zmienić?

Wszelkie formularze ocen, opinii i komentarzy można zmienić (tylko zarejestrowani użytkownicy)

Na ile wiarygodne są Oceny z pól gwiazdkowych i pól Polecam (zielono-czerwonych) ?

Wszelkie pola ocen i opinii, które nie wymagają rejestracji (zdejmowania płaszczyka animowości), powinny być traktowane z dużą dozą ostrożności co do ich rzetelności. Stawiamy na opinie i oceny opisowe i po rejestracji w tym z social mediów (POPRAWNIE: oddawanie głosów odbywa się przez naciśnięcie odpowiedniego przycisku z jednego IP użytkownika w sesji, niestety niektórzy użytkownicy korzystają z bramek VPN (Virtual Private Network) i wielu IP (największe portale i social media również mają podobne problemy z takimi nadużyciami użytkowników).

Rejestracja również nie chroni przed nadużyciami w.w, tyle tylko, że będziemy mieć nałożone różne filtry na nieuczciwe działania ze strony użytkowników, ograniczając takie praktyki do minimum.

Szukałam/em Prawnika w swoim mieście a oprócz Prawnika wyświetliła mi się firma  transportowa. Czy to jakaś kryptoreklama?

Serwis jest dla Prawników i ich Klientów a także branż blisko z nimi związanych takich jak usługi detektywistyczne, usługi doradztwa podatkowego i ubezpieczeniowego itp., ale bez przesady aby nie stracił swojej ukierunkowanej tożsamości na ścisłe zawody prawnicze.

Serwis jakiś czas temu przyjmował do bazy wpisy Internautów, gdzie li tylko był Prawnik w jakieś firmie to wpis był zatwierdzany. Od jesieni 2017 roku taki stan to przeszłość (wtedy z bazy usunęliśmy ponad 30 tyś. podmiotów nie związanych z aktualną ścisłą tożsamością witryny).

Może się zdarzyć, że na prawie 100 000 podmiotów (indeksowanych i nieindeksowanych)  z naszej bazy zostały jakieś “okruchy” z tamtego okresu, które wyłapujemy i usuwamy.

Wyprzedzając pytanie o aktualizacje danych podmiotów na witrynie, robimy je stopniowo bez ciśnienia, licząc bardziej na Czytelników w tym względzie :))) a od jesieni 2017 roku, co 2 lata taka aktualizacja będzie robiona obligatoryjnie dla głównych izb prawniczych( ze względu na pojawienie się nowych ich członków, którzy pomyślnie przeszli egzaminy i otrzymali uprawnienia – chodzi o imiona i nazwiska). Prawnicy korporacyjni nie są grupą zawodową , która często zmienia swoje dane (wyjątki to wchodzenie w spółki, partnerstwa itd.,) jak inne grupy Usługodawców z pozostałych branż.

Dane zawsze możesz skonfrontować ze stronami www CEIDG i KRS lub Ministerstwa Sprawiedliwości albo Izb – nie są tajemnicą.

Witryny najlepszyprawnik.com.pl ( i powiązane konta social mediów), mają na celu pomóc w znalezieniu odpowiedniego prawnika, przez rzetelną ocenę Użytkowników a także weryfikację samych współpracowników witryny (wskazanie prawników na podstawie odpowiednich jakościowych kryteriów). Szczegółowe aktualne dane adresowe, opisy i dodatkowe usługi zawarte w opcjach płatnych naszej oferty dla prawników lub ich pełnomocników,  są wartością dodaną dla Prawnika i Klienta Prawnika i ułatwiającą znalezienie lub kontakt a także decydującą o wyborze danego Prawnika przez potencjalnego Klienta – ale nie stanowią te czynniki o bycie witryny.

Czy można oceniać”gwiazdkować” witryne najlepszyprawnik.com.pl ?

Witryna nie została stworzona aby ją samą oceniać, tylko podmioty na niej się znajdujące (to zdanie tyczy się wszystkich tych co są najmądrzejsi z najmądrzejszych i coś tam by zawsze o wiele lepiej zrobili, napisali, powiedzieli itd. :)

 

 

PRZYKŁADY OPINII, KTÓRE ZATWIERDZILIBYŚMY

 

Miałem niefortunne zdarzenie bycia w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie i zostałem aresztowany. Prokurator postawił mi 3 oskarżenia. Nie wiedząc, co robić, zwróciłem się do znajomego, który polecił Prawnika XXX. Nie szukałem nawet innych prawników, ufałem mojemu przyjacielowi i postanowiłem, aby Prawnik XXX zajął się moją sprawą. Początkowo prokurator próbował posadzić mnie na 5 lat w więzieniu. Gdy tylko Prawnik XXX zajął się sprawą, wyrok spadł do 1 roku w więzieniu. Wciąż nie byliśmy zadowoleni, ponieważ fakty dotyczące sprawy nie były jasne. Po tym, jak Prawnik XXX wszystko uporządkował, sprawa została przekazana do innej kwalifikacji. Zanim oficjalnie zostałem przeniesiony, Prawnik XXX rozmawiał z prokuratorem, który miał moją sprawę i wyjaśnił sytuację. Prokurator uzgodnił z nim fakty i wziął pod uwagę tłumaczenie Prawnika XXX i postawił 1 zarzut. Wciąż nie zgadzaliśmy się z nim. Po kilku rozprawach w sądzie okazało się, że prokurator nie miał wystarczających dowodów na oskarżenie i posadzenie mnie i musiał odpuścić sobie wszystkie zarzuty związane z moim aresztowaniem. Mój przypadek mógłby pójść w złą stronę i to na wiele sposobów, ponieważ wiele rzeczy nie było jasnych. Prawnik XXX dokładnie wiedział, jak poradzić sobie z tą sprawą w miarę upływu czasu. Wynik: wszystkie zarzuty odrzucone. Myślę pozytywnie o Prawniku XXX. Przez cały czas był ze mną szczery i dawał mi realistyczne wyniki w tej sprawie. Nigdy nie utwierdzał mnie, że zostanę obciążony wszystkimi zarzutami, ponieważ było wiele informacji niejasnych. Był bardzo profesjonalny i sprawiał, że czułem się dobrze z tym, że miał wszystko pod kontrolą. Nie daj Boże, znowu się w coś wkręcę, to wybiorę w mgnieniu oka Prawnika XXX i nie zajrzę nigdzie indziej. Dziękuję mu za uratowanie mojego życia i spoglądanie w przyszłość z okien bez krat.

 

Nie jestem zadowolony ze sposobu, w jaki Prawnik YYY załatwił moją sprawę dotyczącą wypadku w ruchu drogowym. Chociaż są inni prawnicy, którzy pobierają mniejsze opłaty, wybrałem Prawnika YYY widząc jego atrakcyjne referencje w jego mailu do mnie, a także opinie online o nim z internetu. Zadzwoniłem do niego po bezpłatną konsultację, a następnie go zatrudniłem. Ewentualne wyniki, o których wspomniał mi podczas rozmowy konsultacyjnej, były dalekie od rzeczywistych wyników w dniu sądu. Jego słowa i sposób w jaki się ze mną zachowywał, również zmieniły się przed i po konsultacjach i zatrudnieniu. On wydaje się  zawsze zajęty i nie było szansy, aby zrozumiał szczegóły mojej sprawy, dopóki nie dotarł do sądu i spotkał mnie w sali sądowej, gdzie dopiero coś mu zaiskrzyło. Trochę póżno…
Żałuję, że zatrudniłem Prawnika YYY do mojej sprawy. Raczej powinienem był przeprowadzić targ z prokuratorem i przyjąć jego ofertę, ponieważ to właśnie było lepsze rozwiązanie niż osiągnąłem z Prawnikiem YYY już przed sądem, pomimo że zatrudniłem Prawnika YYY za dodatkową opłatą.

 

 

Szanowny Czytelniku, jeśli wydaję ci się, że na naszej witrynie jest za mało swobody dodawania komentarzy i opinii a nie jesteś trollem lub sabotażystom,

Sabotażumyślne niewypełnienie albo wypełnianie wadliwie swoich obowiązków w zamiarze wywołania dezorganizacji, strat i szkód lub ukryte działanie mające na celu przeszkodzenie komuś w realizacji jakiegoś planu

Trollowanie (trolling) – polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ośmieszania lub obrażania poprzez wysyłanie kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych np: “wpuszczanie w kanał” (kanał – tzw. ożenek z małowiarygodnymi lub oszczerczymi informacjami, witrynami, ludżmi itp.także fake newsy) 

to zawsze możesz skorzystać z dodawania opinii i komentarzy z social mediów a Twój komentarz/opinia pojawi się pod profilem danego Prawnika :

 

 

lub po prostu

 

Dzięki powyższym zasadom, Czytelnik, Użytkownik, szukający naprawdę dla siebie Prawnika, może być pewien, że na www.najlepszyprawnik.com.pl, jeśli jakaś opinia znajdzie się przy nazwie prawnika – to jest ona “odsiana od plew”

Natomiast, jeśli nie ma żadnych o nim opinii na naszej witrynie, to również ważna wskazówka dla Ciebie, że dany Prawnik na pewno nie jest zły (dwie gwiazdki w skali pięciu) a to już jest “coś”. Czy to “coś” wystarczy, abyś się na niego zdecydował? Twój wolny wybór to oceni i ewentualne jego konsekwencje, dla przypomnienia szerzej piszemy o tym tutaj www.najlepszyprawnik.com.pl/wybor-prawnika-adwokata-radcy-dla-siebie/

 

 

Pozostałe:

Polityka Prywatności i Cookies

Regulamin

 Aktualizacja 08-06-2018
Zasady dodawania Komentarzy i Opinii
5 (100%) 3 głosy