Poszukiwanie prawnika może być zniechęcającym zadaniem, zwłaszcza jeśli nie jesteś dobrze zorientowany w systemie prawnym. Proces wyboru prawnika może wydawać się przytłaczający, ale ważne jest, aby znaleźć odpowiedniego dla swoich potrzeb. Ważne jest także, aby przed podjęciem decyzji wziąć pod uwagę takie czynniki, jak doświadczenie, wiedza specjalistyczna i reputacja. Pamiętaj, że dobry prawnik może mieć ogromny wpływ na wynik Twojej sprawy. Poświęć więc czas na zbadanie tematu i wybierz mądrze.

Ale nie martw się, ponieważ istnieje kilka sposobów na edukację i znalezienie odpowiedniego prawnika do swojej sprawy. Aby upewnić się, że wybrałeś odpowiedniego przedstawiciela prawnego, ważne jest, aby sprawdzić jego osiągnięcia i doświadczenie, a nie polegać tylko na jego kwalifikacjach. Zdanie egzaminów, nie oznacza automatycznie bycie dobrym prawnikiem.

Oczywiście możesz powiedzieć, a co jeśli prawnik jest młody i jeszcze nie ma odpowiedniej ilości osiągnięć jak jego starsi koledzy?

Tutaj musisz zachować pragmatyzm w jego wyborze (czy złożyć z siebie ewentualną ofiarę i przyczynić się do rozbudowy jego portfolio, czy też nie ryzykować)  i wziąć pod uwagę wszystkie czynniki jakie na danym rynku lokalnym usług prawnych występują – te oficjalne i nieoficjalne a także jakie ów Prawnik posiada szeroko pojęte zaplecze. Jeśli to Talent Prawniczy, powinien z łatwością przekonać Cię do siebie, odpowiednio argumentując. Zarazem ty, jego argumenty, “zapakuj do walizki” i sprawdź dobrze. Jeśli są realne, dołącz do jego Portfolio.

Łatwiej jest na pewno poruszać się i robić ocenę stanu faktycznego rynku usług prawnych w małych miejscowościach. W dużych miastach, już tak kolorowo nie jest.

Zanim zaczniesz szukać prawnika, określ, do czego jest potrzebny. Niezależnie od tego, czy jest to sprawa sądowa, zarzuty karne, rozwód, kwestie majątkowe, czy po prostu porada w sprawach osobistych lub biznesowych, poszukaj prawnika, który specjalizuje się w tej dziedzinie.

Warto zauważyć, że specjaliści (wyspecjalizowani w danej dziedzinie prawa) mogą być drożsi, niż ci z praktyką ogólną, ale w dłuższej perspektywie mogą zaoszczędzić Twój czas i pieniądze np: na braku zlecania różnych analiz innym ekspertom.

Ważne jest również, aby spojrzeć poza pierwszego prawnika wymienionego, podesłanego ci jako “pewniak” i zbadać więcej opcji.

Nie wahaj się zadawać pytań prawnikowi i nie polegaj jedynie na rekomendacjach i opiniach od innych. Rynek Opinii, wraz z rozwojem internetu został bardzo sformalizowany i usankcjonowany szczególnie ten w krajach Unii Europejskiej. Jego “ofiarami” są nie tylko więksi gracze jak znane wyszukiwarki czy social media, ale również co mniejsi. Efekt jest taki, że blady strach padł na publikacje negatywnych Opinii, które mogą być nawet i prawdziwe, ale to Sąd ostatecznie zadecyduje czy tak jest. Dlatego powinieneś się cieszyć, że rośnie skala “Zadowolonych” w Internecie.

Czy to źle? To chyba dobrze.

A jak to wygląda na Najlepszyprawnik.com.pl?

Najlepszyprawnik.com.pl, jest wstanie opublikować negatywną Opinie,  jeżeli Podmiot chcący ją Wystawić, przedstawi Zatwierdzającemu tą Opinię (Moderatorowi), wszelkie możliwe dowody i fakty nieemocjonalne (które również, zaspokoją ewentualną ciekawość Sądu), że Opinia ta jest prawdziwa.

Było o Opiniach a jeżeli chodzi o Rekomendacje innych? Jest to jakiś kierunek znalezienia prawnika dla swoich potrzeb, chociaż i w tym kroku, jest również jakieś “ale”.

To, że komuś ten a nie inny prawnik przypadł do gustu i sprawdza się, nie znaczy, że jest wstanie pomóc rozwiązać Twoje problemy, zgodnie z twoimi oczekiwaniami (obrazowo: to że uroda jakieś dziewczyny podoba się twojemu koledze i jest nią oczarowany, niekoniecznie musi podobać się Tobie – po prostu nie jest w Twoim typie, aby za jej towarzystwo płacić jeszcze duże sumy pieniędzy. W tym przypadku, Twój kolega nie jest obiektywny, przekazując Ci informację, o jej wspaniałości i mądrości).

Trzeba liczyć się z tym, że rozpatrywanie różnych opcji przy wyborze prawnika, może pomóc Ci zawęzić wyszukiwania i podjąć świadomą decyzję jego zatrudnienia. Decyzję z której ostatecznie, będziesz zadowolony.

Bez wątpienia, napisanie Ogłoszenia-Oferty Pracy (im więcej szczegółów tym lepiej), że poszukujesz Prawnika (Oferty Pracy dla Niego) i publikacja tego Ogłoszenia na Najlepszyprawnik.com.pl, zbliży Cię do celu o którym była tu mowa. 

To na tyle, tytułem krótkiego wstępu. Zaglądaj do Nas regularnie a dowiesz się więcej o usługach prawnych, w tym o pieniądzach na Prawnika.