1. Czy serwis www.najlepszyprawnik.com.pl jest bezpłatny?

TAK. Dla wszystkich użytkowników. Jeżeli Prawnik chce pokazać więcej informacji o sobie wtedy w zakładce oferta jest cennik podstawowy za usługi płatne.Dotyczy to również reklamodawców.

2. Czy każdy może dodać Prawnika do opiniowania?

TAK. Każdy z internautów, może dodać Prawnika (adwokata, radce prawnego, notariusza, komornika sądowego, doradce podatkowego, kancelarie itd.)  przez Ten Formularz  

Dane dotyczące wpisywanego Prawnika jakie musisz wtedy podać to: nazwa, ulica i nr, miasto, kod pocztowy, województwo.

3. Czy mogę zadać bezpośrednio Prawnikowi na jego profilu pytanie z linku “Wyślij pytanie usługodawcy z oferty”?

TAK. Jeśli zobaczysz zdjęcie Prawnika na jego profilu lub ruchomy młotek sędziowski w górnej prawej części profilu (nie mylić przy polu dodawania Opinii)  – wymóg jaki stawiamy na rozbudowanych profilach (w końcu być Adwokatem, Radcą Prawnym, to brzmi dumnie, a że są to zawody zaufania publicznego to ich wizerunek nie powinien na stronie dla Prawników być problemem – jeśli takim jest, sprawę uzgadniamy).

NIE. Jeśli Prawnik zastrzegł sobie, że nie chce pierwszego kontaktu od strony potencjalnego klienta tą drogą.

NIE. Jeśli nie jesteś zalogowany. Zalogować się możesz po wcześniejszej prostej rejestracji (rejestracja wyłączona).

Musimy zaznaczyć, że forma takiego kontaktu od klienta nie cieszy się wśród prawników powodzeniem. A przecież nie muszą oni ujawniać światu swojego specjalnego pod te potrzeby założonego e-maila, co ogranicza też Spam jaki otrzymują na swoje skrzynki. Nie mają też oni (prawnicy) zaufania kto tak naprawdę te zapytania od klienta otrzymuje a może trafiają one szczególnie te “tłuste” do jego kolegów  ( o zgrozo, duża ilość prawników, swoje służbowe e-maile posiada na darmowych kontach poczty email. Czy na płatnych hostach taki email jest bezpieczniejszy? Na pewno ogranicza się ilość wejść do takiej skrzynki do administratora hosta, który dba odpowiednio aby już inni do jego treści się nie dostali).

Prawnik powinien mieć wiedzę, że zapytania te mają charakter prosty i że nieraz potencjalny klient nie ma śmiałości lub zaufania, aby bezpośrednio do niego napisać, lub jego poczta ginie w spamie darmowej skrzynki e-mail.

4. Czy mogę dodać Opinię o danym Prawniku?

TAK. Przez pole komentarza Facebooka lub Google pod Profilem Prawnika i w innych miejscach Ocen i Recenzji:

 

A) klikając w obrazek poniżej lub na stronie głównej

 

B) możesz oceniać tu na Profilu Adwokata:

 

 

5. Czy świadczący usługi może aktualizować dane?

TAK. W przypadku, kiedy jego dane świadczenia usług uległy zmianie lub zaprzestał prowadzenia działalności może to zrobić prze ten FORMULARZ  lub na Kontakt do Nas. Zmianę danych może zgłosić każdy Internauta, gdy widzi ich rozbieżność ze stanem faktycznym – my przed ich korektą sprawdzamy czy odnoszą się do zaistniałej aktualnej rzeczywistości.

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

 

   1. Informacja

Witryna i portal www.najlepszyprawnik.com.plnie ma nic wspólnego z podobnie brzmiącymi domenami o rozszerzeniach nazwy najlepszyprawnik:    .pl, .com, .xyz, .biz, .net, .info, i innych

————————————————————————————-

2.  Informacja

Nie prowadzimy żadnych konsultacji, nie jesteśmy współorganizatorem, nie objęliśmy patronatem ani innym działaniem, jak również w żaden inny sposób nie współpracujemy z podmiotami gospodarczymi jak również osobami nie będącymi podmiotami gospodarczymi w tym zakresie,  jeśli nie są  ONE/ONI w sposób jasno i przejrzyście wymienione/ni na naszej stronie głównej w zakładce:  www.najlepszyprawnik.com.pl/wspolpraca-i-patronaty/.

Dlaczego o tym informujemy? Ponieważ zdarzyło się, że na jednej z witryn (chcącej uchodzić za poważną) do jednego z podmiotów (nieznanego nam) był przypisany jako adres kontaktowy, e-mail  pochodzący z naszej witryny.

Przy tej okazji przypominamy, że  sprawcy kradzieży tożsamości i ataków wirusowych – istnieją w realu a nie tylko w grach komputerowych i filmach s-f. 

Czy można się przed nimi bronić? Oczywiście, ale wtedy takie zabezpieczenia przed niechcianymi intruzami zablokują też witrynę dla tych “dobrych robotów”, uczciwych nadawców wiadomości itd. a co za tym idzie witryny takie byłyby w sieci niewidoczne dla internautów, to po co je w ogóle zakładać?

Profile i dane podmiotów możesz sprawdzać i pobierać legalnie z takich żródeł  m.in. jak  na stronie /ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu TUTAJ -kliknij

lub na bieżąco i za darmo przez interfejsy API -potrzebna jest do tego elementarna wiedza programistyczna JS, PHP,C++, Python, o bazach.

Dane do API:

a) GUS: na adres email: regon_bir@stat.gov.pl przesłać zgłoszenie. lub telefonicznie: pod numerem telefonu 22 608-33-74 lub 22 608-35-20, https://wyszukiwarkaregon.stat.gov.pl/appBIR/index.aspx

b) CEIDG: https://danepubliczne.gov.pl/dataset/3d90f2f5-e8e1-4f83…/opis-metod-API.pdf

c) KRS: wysłać pytanie o API z https://bip.ms.gov.pl/pl/rejestry-i-ewidencje/krajowy-rejestr-sadowy/kontakt-z-nami/

 

 

FAQ
5 (100%) 9 głosy